XEIKON/RULONINĖ SKAITMENINĖ SPAUDA
Bylas skaitmeninei spaudai galite sukelti FTP: (pavyzdžiuose naudojami prisijungimo duomenys kiti!)
Naudojant "My Computer": (pvz. ČIA)
ftp://ftp.vspaustuve.lt
naudotojo vardas: extra
slaptažodis: extra00
FTP rekomenduojame nemokamą "Filezilla".
Susikurkite direktoriją savo leidinio pavadinimu ir sukelkite duomenis.
Jei iškilo problemų naudojantis FTP, atsakymus rasite peržiūrėję mūsų paruoštas video bylas (ruošiama).
Nemokantiems ir nesuprantantiems, kaip naudotis FTP, rekomenduojame FTP prisijungimą naudojant net2ftp.com. Prisijungimo duomenys tie patys.
Esant techniniams nesklandumams (sutrikus Interneto ryšiui spaustuvėje ir pan.), savo leidinio bylas galite kelti į avariniams atvejams numatytą FTP serverį:
saugykla.telia.lt
naudotojo vardas: extra@vspaustuve.lt
slaptažodis: wpress00
Pageidaujate, kad Jūsų leidinys, lankstinukas būtų atspausdintas skaitmenine spauda ant ypatingai storo (didelės gramatūros) popieriaus? - siūlome pirmiau pasikonsultuoti su spaustuvės atstovais. Ofsetinė spauda šioje srityje pralenkia skaitmeninę spaudą.
Prieš užsakydami ar pateikdami spaustuvei leidinio maketą, prašome perskaityti techninius spaustuvės reikalavimus spaudai, kur rasite visą reikalingą informaciją:
Spalvų diapazonas/gama
Spavų diapazonas/gama (gamut) nurodo, kiek įrenginys gali atgaminti spalvų. Palyginus su ofsetine spauda, maloniai nustebina tai, kad kai kuriuos skaitmeninės spaudos mašinos jau sugeba atgaminti 20% daugiau spalvų. Tai reiškia, kad jūs galite spausdinti raudonesnę raudoną, žalesnę žalią arba mėlynesnę mėlyną spalvą.
Bylos spaudai spalvinis modelis - CMYK;
Prieš spausdinimą prašome pasitikrinti bylas Adobe Acrobat Professional programinės įrangos pagalba, ar nepalikote objektų spalvinėje sistemoje RGB.
Skaitmeninės spaudos mašinos negali atgaminti Pantone spalvų visu 100%.
Jei panaudojote Pantone spalvas, prieš spausdinimą rekomenduojame pasidaryti “proof’ą” ir suderinti, ar Pantone spalvos teisingai konvertavosi į CMYK‘ą. Tačiau laikomasi nuomonės, kad visgi konvertacijos rezultatas dažniausiai maloniai nustebina, žinant, kad spalvinis diapazonas yra platesnis.
Visgi, siekiant tikslumo, prašome naudoti CMYK.
Rekomendacijos
Maksimalus spaudos plotis Xeikon ruloninėje skaitmeninėje spaudoje - 500 mm, ilgis - Jūsų fantazijos ir projekto reikalas.
Priimame *pdf (pdf/x), *eps bylas, kurias pasigaminsite naudodami profesionalią leidybinę programinę įrangą. *pdf versija - 1.3
Išskirtiniais atvejais, susitarus, atviros darbinės bylos:
Adobe Indesign (supakuotas, iki CC);
Adobe Illustrator (*ai, kreivės, iki CC);
CorelDraw (*cdr, kreivės, iki X4);
Savo leidinio/skrajutės ar kitam projektui nenaudokite programinės įrangos, kuri nėra skirta profesionalaus projekto gamybai. Tokia programinė įranga, kaip pvz. Publisher (Microsoft) ar Swift publisher (Mac OSX) išvis neturi reikiamų funkcijų profesionaliam spaudos projektui sukurti, arba jį sukuria neteisingai, ko pasekoje - ilgas ir varginantis darbas perdarant projektą iš naujo arba ieškant kitų problemos sprendimo būdų.
Programinėje įrangoje Adobe Illustrator, Adobe Indesign, Quark XPress, CorelDraw, Affinity naudojama spalvinė aplinka - CMYK.
Naudojami spalvų profiliai: CoatedFogra 27; UncoatedFOGRA29.
Nereiktų pamiršti, kad apdorojant illiustracijas, naudojantis Adobe kompanijos produktais, o pagrindinį projektą ruošiant spaudai programinės įrangos CorelDraw pagalba, ypatingą dėmesį reiktų atkreipti į spalvinius nustatymus ir susiderinti Corel ir Adobe spalvinius “variklius”, kadangi Corel neturi ir nenaudoja Adobe spalvinio “variklio”. Kaip tai padaryti, galite sužinoti parašę el.p. tc(eta)vspaustuve.lt;
Juoda spalva tekstams skaitmeninei spaudai (Xeikon) /Rich black NENAUDOJAMA.
CMYK:
Tekstams tik 100% K. Tekstui ant fono būtina nepamiršti Overprint'o.
Taip pat, kaip ir laikraštinėje spaudoje, Xeikon skaitmeninėje spaudoje naudokite juodą spalvą, susidedančią vien tik iš 100%K: nenaudokite “rich black”.
Iliustracijos ir šriftai
Iliustracijų dydis turi būti ne mažesnis kaip 300dpi;
RGB spalvas turinčios iliustracijos turi būti pirmiau paruoštos, paskui konvertuotos į CMYK;
Juodai baltos nuotraukos - grayscale.
Skaitmeninėje spaudoje visgi reiktų vengti didelių plotų su fonais: skaitmeninė spauda tiesiog nuostabiai spausdina iliustracijas! Siūlome tuo pasinaudoti:)
Būtinos pjovimo užlaidos (bleed) - (3 mm) atskirais atvejais, kai jos reikalingos;
Naudoti šriftai paversti į kreives (ypatingai svarbu, jei panaudoti šriftai - parsiųsti iš Interneto ar pan.)
Laikykitės saugaus atstumo nuo pjovimo vietos - bent 6 mm;
Jei leidinys bus segamas spirale ar kitu būdu, laikykitės saugaus atstumo - palikite bent 15 mm vietos.
Jei užsakovas medžiagą pateikia kitais/netinkamais formatais arba kitaip neatitinkančią reikalavimų bylą, UAB Vakarų spaustuvė neprisiima atsakomybės už galimas spaudos klaidas, kurių priežastis - netinkamai spaudai paruošta byla.
Spaudai paruoštos bylos turi būti *pdf - kad šis spaudoje naudojamas formatas kažką "gadina" ar "netinka" yra mitas, o pasakojančių, kad spaustuvei projektą reikia pateikti atviru maketu (Corel, Illustrator, Photoshop) klausyti negalima. Įsitikinkite, kad Jūsų leidinį/projektą ruošiantis dizaineris yra kompetetingas ir išmano savo darbą. Nekelkite iliustracijų prieš teikdami projektą spaudai (projekto tekstus) į Word! Iliustracijos turi būti atskirai.
MS Word/Publisher/Powerpoint/OpenOffice/Cairo (!) ruošti projektai nepriimami.
Iškilus bet kokiems techniniams klausimams, prašome kreiptis tel. 8 68644999 arba el.p. tc(eta)vspaustuve.lt
DĖMESIO DIZAINERIAMS:
Lankavimą (impoziciją) spaustuvė atlieka pati!